FAQ - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Rôzne modely majú rôznu maximálnu rýchlosť km/h. Pohybuje sa od 45 km/h až do 100 km/h a viac podľa zvoleného modelu.

Dojazd sa líši podľa modelu, CUX – 45km, TSX – 65 až 130 km, CPX 90 až 170 km, TCmax až 100km a pod. Vhodné pozrieť danú špecifikáciu pri každom modeli.

Maximálna nosnosť sa pohybuje okolo 150kg. Treba poznamenať, že pri maximálnej záťaži dochádza k rýchlejšiemu vybitiu batérie a dosahovaniu nižších rýchlostí.

Nie, elektromotorka nemá prevody, iba výkonové režimy, ktoré sa prepínajú elektronickým spínačom na riadidlách. Viete si tak nastaviť ECO, Normal a športový režim.

Model CUmini je jednomiestny a ostatné sú dvojmiestne a majú aj dvojicu stúpačiek pre spolujazdca.

Ku každej motorke je pribalená nabíjačka, ktorá sa napája z klasickej zástrčky 220V siete.

Doba nabíjania je maximálne 7 hodín pri úplne vybitej batérii. Odporúčame vždy predísť úplnému vybitiu a nabíjať vždy, keď je to možné.

Áno, motorky majú lítiové batérie bez pamäťového efektu a tak je ich možné nabíjať pri akomkoľvek stave nabitia.

Nie, nabíjanie je možné buď priamo pripojením motorky k nabíjačke alebo aj samotnej batérie pokiaľ ju chcete nabíjať napríklad doma.

Výrobca udáva až 800 nabíjacích cyklov a v prípade ATL batérií až 1200 cyklov, čo v našich podmienkach predstavuje minimálne 8 až 12 rokov bežného používania.

V ktoromkoľvek servisnom stredisku VMOTO SOCO po celom Slovensku.

24 mesiacov na všetky diely pri dodržaní odporúčaní výrobcu a pri absolvovaní pravidelných servisných prehliadok. Na batérie typu ATL poskytujeme záruku až 36 mesiacov.

Potrebné osvedčenie na vedenie elektrickej motorky sa líši podľa modelu a jeho výkonu. Tento údaj nájdete pri každom modele v jeho špecifikácii.

Áno elektrickú motorku je potrebné prihlásiť a označiť ŠPZ. Pred prihlásením je potrebné uzatvoriť taktiež PZP.

Áno, prilba a lekárnička sú povinnou výbavou každého účastníka cestnej premávky na elektro motorke.

Áno, motorky sú opatrené alarmom, kde pri pokuse o odcudzenie zablokujú zadné koleso a pošlú Vám notifikáciu na Váš smartfón.

Ideálne je vyhľadať najbližší pneuservis, kde Vám defekt opravia na počkanie. Motorky používajú štandartné pneumatiky bežného rozmeru.

Áno, motorka nemá spaľovací motor a teda neobsahuje horľavý benzín, či nesmrdí a tak je možné ju parkovať hoci aj v interiéry domu.

Ideálne je odložiť ju na suché miesto, kde teplota neklesne pod bod mrazu. Je dôležité, aby sa počas prestávky v jazdením batéria nevybila úplne a bola skladovaná pri izbovej teplote. Odporúčame pred odložením batériu úplne nabiť a potom zhruba každé 2 mesiace nabíjať aspoň 4 hodiny.