Krížom cez celú krajinu! Náš ambasádor Dávid Slovák (@david.slovak) z Bratislavy mal nevšedný plán - prejsť z východnej Novej Sedlice až do západnej Záhorskej Vsi.

Ani autom, ani autobusom, ale na elektromotorke. Keďže s ňou nemohol ísť po diaľnici, pobral sa trasami, po ktorých ľudia bežne nechodia, a práve to bolo z celej cesty najzaujímavejšie. Novému Času prezradil, čo všetko zažil a porozprával nám aj o svojom spoločnom stolovaní s motorkou. S myšlienkou prejsť naprieč Slovenskom sa Dávid pohrával vyše roka.

„Na elektromotorke ma lákala tá voľnosť a že sa nebudem nikam po­náhľať,“ priblížil Dávid. „Mám model Super Soco TC PRO. Elektromotorka funguje tak, že buď pôjdete rýchlo, no na jedno nabitie kratší úsek, alebo uberiete a budete mať väčší dojazd. Ja som volil druhý variant,“ pokračuje obchodný manažér. Štartoval 25. apríla a tabuľku Záhorskej Vsi míňal v sobotu 30. apríla.

S motorkou za jedným stolom

Po diaľnici sa týmto strojom jazdiť nemôže, ale to Dávidovi očividne neprekážalo. „Mohol som si vychutnať cesty, po ktorých ľudia bežne nechodia. Preto som sa zameriaval na miesta ako Žehra, pevnosť Bzovík alebo neprebádané zákutia samotných Polonín,“ prezradil s tým, že väčšinou improvizoval a hlavu si nelámal ani s ubytovaním. „Riešil som to až večer, keď už som mal ako-takú predstavu, kam sa dostanem,“ povedal. S motorkou sa stravoval na jednom mieste.

„Ak bola v nejakej reštaurácii zástrčka, využil som to na obed aj dobíjanie motorky,“ smial sa. „Vyznie to ako klišé, no najkrajším zážitkom bola samotná cesta, z ktorej mám krásne spomienky na miesta aj ľudí, s ktorými som sa, dúfam, nevidel naposledy,“ povedal úprimne. „Rodinka v Príslope (okr. Snina) mi poskytla zástrčku na dobitie, navyše mi dala aj na­jesť, a keby som nešoféroval, tak by som dostal aj víno,“ jasá nad dobrými ľuďmi. 

 

Autor: VMoto SUPER SOCO

Viac článkov

E-motocykle pre mestskú políciu: Inovatívne riešenia v Poprade, Michalovciach a Prostějove

V posledných rokoch sa výrazne zvýšil dôraz na udržateľné a ekologické spôsoby dopravy. Tento trend sa teraz rozšíril aj na mestské polície v Popr...

Antik Telecom rozširuje službu požičiavania e-skútrov "VEREJNÝ SKÚTER"

Požičiavanie e-skútrov na Východe naberie na počte aj rozsahu. Od dnes pribudne 60 vozidiel a zároveň trojnásobok nabíjacích staníc. Klesli ceny z...